canti
08 اسفند 1401 - 11:17

۷۵ درصد کریدور بزرگراهی غرب کشور در کرمانشاه تکمیل شده است

کرمانشاه- مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور در استان، گفت: ۷۵ درصد کریدور بزرگراهی غرب کشور در کرمانشاه تکمیل شده است.

مهرداد آهکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: کریدور بزرگراهی غرب کشور به طول یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر مرز بازرگان را به بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان متصل می‌کند که حدود ۱۵۰ کیلومتر از این شبکه حمل و نقل جاده‌ای در استان کرمانشاه قرار دارد.

وی افزود: این کریدور در استان کرمانشاه از کامیاران آغاز شده و پس از عبور از سه راهی قزانچی از طریق کنارگذرهای غربی و شرقی کرمانشاه به سمت هرسین و نور آباد ادامه یافته و سپس به آزادراه خرم آباد و پل زال متصل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه تصریح کرد: هم اینک قطعه کامیاران به قزانچی به اتمام رسیده و تنها تقاطع غیر همسطح آن باقی مانده است که در حال تکمیل است.

آهکی بیان کرد: پس از آن کنارگذر غربی قرار دارد که جز پروژه‌های تمام شده تلقی می‌شود و در ادامه کنارگذر شرقی است که این قطعه نیز به اتمام رسیده و تنها ۲ قطعه ۱۰ و پنج کیلومتری در مجموع از آن باقی مانده است.

وی با بیان اینکه قطعه هرسین به نور آباد هنوز آغاز نشده است و جز طرح‌هایی است که در سفر رئیس جمهور مصوب شده است، گفت: در صورت تأمین اعتبارات که میزان آن ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شده این کریدور به طور کامل در این استان در مدت ۲ سال به پایان خواهد رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1060553