canti
07 اسفند 1401 - 16:49

برنامه‌ریزی برای بهره‌مندی حداکثری کرمانشاه از قرارگاه ملی اشتغال

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه از لزوم برنامه‌ریزی برای بهره‌مندی حداکثری کرمانشاه از قرارگاه ملی اشتغال با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی ظهر یکشنبه در نشست هماهنگی قرارگاه ملی اشتغال که با حضور سرپرست معاونت اقتصادی استانداری و مدیران ادارات صمت، تعاون، اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی و مدیران بانک‌ها برگزار شد، اظهار کرد: تازه‌ترین نشست قرارگاه ملی اشتغال قرار است فردا به ریاست معاون اجرایی رئیس جمهور و با حضور وزرای کابینه و نهادهای مهم کشور برگزار شود.

وی افزود: قرارگاه ملی اشتعال فرصتی ویژه برای پیگیری پروژه‌های کلیدی و تحول آفرین استان در حوزه‌های مختلف و دریافت مشوق‌های مناسب برای جذب سرمایه گذاران است و تلاش می‌کنیم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بانک‌ها یکی از منابع هم تأمین مالی پروژه‌های توسعه‌ای استان هستند و قصد داریم با استفاده از ظرفیت قرارگاه ملی اشتغال، امکان جذب تسهیلات ارزان قیمت بیشتر برای حوزه تولید و اشتغال استان را فراهم کنیم.

صحرایی عنوان کرد: همچنین از ظرفیت بسیار ارزشمند نمایندگان هم برای پیشبرد این طرح‌ها و مطالبات استفاده می‌کنیم.

در این نشست موضوع نسبت منابع و مصارف بانک‌های استان بررسی و مقرر شد مطالبات این حوزه به ویژه الزام بانک‌های بخش خصوصی به مصارف این منابع برای کمک به بخش تولید و افزایش اختیارات استانی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات، در قرارگاه ملی اشتعال مطرح شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1059046